Co oznacza takie usg dopplera lewej nogi?

Proszę o interpretację opisu USG doppler lewej nogi: nie stwierdza się obecności skrzeplin, żyły prawidłowo reagują na ucisk; przepływ dogłowowy zachowany, bez cech refluxu w badaniu w pozycji stojącej. VSM - w ujściu szer 5 mm niewydolna. pień szer. 4-5mm niewydolny do ok. 5cm poniżej kolana, dalej wąska i wydolna. VSP - wąska i wydolna. Niewydolny perforator dołu podkolanowego tworzący żylaki na tylnej powierzchni goleni. Lekarz proponuje klej tkankowy i miniflebektomię. Czy skleroterapia nie wchodzi w grę? Dziękuję za pomoc

Proszę znaleźć lekarza, któremu Pani zaufa. Na pewno przewlekłą niewydolność żylną należy leczyć zabiegowo, wybór odpowiedniej metody zależy od morfologii żylaków, ich umiejscowienia, przebiegu, preferencji pacjentka itd.