Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza tego rodzaju problem ze stawem żuchwowym?

Mam problem ze stawem zuchwowym . Czasami zdarzało się od kilku lat ze gdy szeroko otworzyłam usta zuchwa mi przeskakiwala. Nie wypadala całkiem ale słuchać było przeskakiwanie.Kilka dni i znów było ok. Ale ostatnio dzieje się coraz częściej.Nie boli mnie ale jest to nieprzyjemne.Mam wadę zgryzu-prosty. Nosiłam aparat ale ze względu na ciągle problemy z dziaslami po kilku miesiącach zdjelam.Nie zgrzytam zębami.Mam wrażenie pobolewania ucha po tej stronie choć laryngologicznie jest ok.Co robić?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Dzień dobry, Pani problemy ze stawem wynikają z nieprawidłowego zgryzu. Przeskakiwanie oznacza, że ruch żuchwy przebiega nierównomiernie, prawdopodobnie istnieją punkty w zgryzie przszkadzające w tym ruchu. Wadę zgryzu powinno się wyleczyć ortodontycznie. Czasem jednak wystarczy odpowiednio skontrolować zwarcie, zlikwidować pewne przeszkadzające kontakty na zębach, a wtedy najczęściej znikają problemy ze stawem żuchwowo-skroniowym. Musi Pani poszukać lekarza stomatologa zajmującego się problemami związanymi z bólami stawu.

Specjalista w dziedzinie stomatologii.
0

Radzę również sprawdzić wadę postawy- najczęściej niestabilny staw krzyżowo-biodrowy powoduje napięcie mięśni twarzy. Zaburzenia stanu dziąseł wskazują na zaburzenia metabolizmu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy