Kobieta , 30 lat Mam problem ze stawem zuchwowym . Czasami zdarzało się od kilku lat ze gdy szeroko otworzyłam usta zuchwa mi przeskakiwala. Nie wypadala całkiem ale słuchać było przeskakiwanie.Kilka dni i znów było ok. Ale ostatnio dzieje się coraz częściej.Nie boli mnie ale jest to nieprzyjemne.Mam wadę zgryzu-prosty. Nosiłam aparat ale ze względu na ciągle problemy z dziaslami po kilku miesiącach zdjelam.Nie zgrzytam zębami.Mam wrażenie pobolewania ucha po tej stronie choć laryngologicznie jest ok.Co robić?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Dzień dobry,
Pani problemy ze stawem wynikają z nieprawidłowego zgryzu. Przeskakiwanie oznacza, że ruch żuchwy przebiega nierównomiernie, prawdopodobnie istnieją punkty w zgryzie przszkadzające w tym ruchu. Wadę zgryzu powinno się wyleczyć ortodontycznie. Czasem jednak wystarczy odpowiednio skontrolować zwarcie, zlikwidować pewne przeszkadzające kontakty na zębach, a wtedy najczęściej znikają problemy ze stawem żuchwowo-skroniowym. Musi Pani poszukać lekarza stomatologa zajmującego się problemami związanymi z bólami stawu.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Laryngologia – Laryngologia, inaczej otorynolaryngologia, to jedna z dziedzin medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń, które dotykają bezpośrednio naszych uszu, krtani, gardła, a także chirurgią gruczołów ślinowych, zatok przynosowych oraz języka oraz innych schorzeń głowy i szyi.
  • Bruksizm – Bruksizm to inna nazwa mimowolnego zgrzytania zębami. Przyczyna bruksizmu nie jest znana, choć podaje się pewne czynniki, które mogą mu sprzyjać. Są to: wady zgryzu, stres, słaby stan zdrowia, nerwice, owsica, uwarunkowania genetyczne.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: