Interpretacja wyniku usg. Czy to coś złośliwego?

Mam 25 lat i wyczułam guzek w lewej piersi. Zgłosiłam się do onkologa, dostałam skierowanie na usg piersi. W usg wyszło, że jest guzek i lekarz skierował mnie do chirurga na wycięcie. Na 18 lutego wyznaczono mi termin zabiegu. Na usg jest opis, ale nie wiem co on oznacza: "W piersi lewej G 2-3 cm od brodawki wyczuwalny obszar hioechogeniczny 17x10 mm-do weryfikacji hist-pat." ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Badanie Ultrasonograficzne opiera swoje działanie na badaniu echogeniczności narządów miąższowych. Ocenia różnice w impedancji akustycznej, która zależy między innymi od gęstości tkanki.
Uwidocznienie zmiany o obniżonej echogeniczności tak naprawdę nie pozwala na określenie typu zmiany. Jednakże takie zmiany powinny zostać przebadane histo-patologicznie, gdyż mogą wiązać się, zarówno ze zmianami łagodnymi jak złośliwymi.
Proponuję pozostać pod opieką lekarza prowadzącego. Wynik badania histo-patologicznego powinien być decydujący.

Redakcja abcZdrowie.pl