Co oznacza ten wynik badania spirometrem?

Witam, mialam badanie spirometrem przy okazji badan na studia. Lekarz powiedzial, ze wynik wyszedl bardzo kiepsko, ale nic poza tym. Nikt nie udzielil mi porady dotyczacej konsultacji z lekarzem, stanu zdrowia moich pluc. Dodam, ze czesto mam "zadyszki", mimo prawidlowej wagi. Szybko sie mecze i lapie zadyszki nawet przy wypowiadaniu dlugich zdan. Na wynikach mam m.in. FEV1=64%, FVCEX=64%, FEV1 VC=110%. Czy wynik jest niepokojacy i wymaga konsultacji?

Trudno powiedzieć czy wynik wyszedł kiepsko, można z dużym prawdopodobieństwem założyć że nie został technicznie prawidłowo wykonany. Proszę powtórzyć spirometrię w dobrym ośrodku i wtedy można wrócić do interpretacji. Podanie samym liczb to za mało do interpretacji badania