Co oznacza ten wynik na chlamydię?

Proszę o interpretacja wyników z chlamydia trachomatis (ICD-9: S73). Przeciwciała w kl. IgG. Wynik ujemny poniżej 16. Wynik niejednoznaczny 16-21,9. Wynik dodatni powyżej 21.9. -Mój wynik 2,56. Co oznacza ten wynik? czy mam zakażenie?

Witam,
wynik 2,56 wskazuje na brak obecności przeciwciał IgG w surowicy krwi. Tak więc prawdopodobnie ujemny. Badanie Ch. trachomatis powinno wykonywać się z wymazu z cewki moczowej, tam gdzie potencjalnie jest bakteria. Wszystko zależy od kliniki, jeżeli jest podejrzenie o zakażenie to należy wykonać wymaz. Proponuje równolegle zbadać mycoplasma i ureaplasma. KG www.PrEPmed.pl