Co oznacza ten wynik w badaniu moczu?

Witam jestem w 22 tygodniu drugiej ciąży badania moczu wykonuje co 4 tygodnie do tej pory wszystkie wychodziły dobrze wczoraj odebrałam wynik moczu i wyszło wszystko ok poza urobilinogenem na wyniku piszę że jest wzmożony. Co to oznacza? Wizytę mam w czwartek i bardzo się martwię.

Niewłaściwe wartości urobilinogenu i bilirubiny w moczu mogą oznaczać choroby wątroby. Norma urobilinogenu w moczu wynosi <1 mg/dl. Poziom podwyższony może świadczyć o hemolizie, tzn. zwiększonym rozpadzie krwinek czerwonych, stanach zapalnych wątroby, marskości wątroby.
Stężenie urobilinogenu poniżej wskazuje na żółtaczkę mechaniczną. Bilirubina jest barwnikiem, który prawidłowo nie powinien pojawić się w moczu. Jej obecność również może świadczyć o patologiach wątroby, zwiększonym rozpadzie krwinek czerwonych lub kamicy przewodowej wątroby.