Co oznacza ten zapis EEG?

Co oznacza poniższy zapis EEG: Na tle zachowanej, reguralnej czynności fal alfa 9-12c/sek. ampl. 20-80mV rejestrują się poj. i w seriach, z zaznaczoną przewagą w okolicach skroniowo-ciemieniowych fale theta 6c/sek. ampl. do 90mV oraz nieliczne, w b. krótkich seriach niskonapięciowe fale ostre. Rz- obecna; Hv i Fs - nie wpływają na aktywację zapisu. WNIOSKI: Zapis o dyskretnych zmianach nieprawidłowych w okolicach skroniowo-ciemieniowych.

Badanie EEG interpretuje się zawsze ale to zawsze w kontekście objawów klinicznych występujących u pacjenta !!!
Najczęściej jest wykonywane podczas diagnostyki padaczki. Nieprawidłowy zapis EEG występuje u niewielkiego procenta zdrowych osób i nie świadczy o padaczce. Tak jak może wystąpić prawidłowy zapis EEG u pacjenta, u którego występują typowe napady padaczki .
Padaczka jest chorobą rozpoznawaną w oparciu o objawy kliniczne, a badanie EEG jest jedynie badaniem dodatkowym.