Co oznacza tępy ból w obrębie zębów?

Witam, od 3miesiecy mam dziwne uczucie w przednich górnych dwójkach czasem dolnych taki jaby tepy bol, mrowienie? Jakbym dostała w zeby od kogos, oraz ucik w gardle tak pod wezlami chlonnymi, mam dosyc mocno starty krazek stawowy zgrzytalam zebami, ale juz przestalam a bol tych zebow ciagle jest czasem jak cos robie i o tym nie mysle to jest ok ale jak klade sie np do lozka lub w ciagu dnia usiade na chwile bol jest strasznie wkurzajacy, czy to moze nerwica? Gdzie szukac pomocy?

Witam, rozpoznanie nerwicy jest rozpoznaniem tzw. ostatecznym, czyli najpierw trzeba wykluczyć dolegliwości związane z narządami, które dokuczają. w Pani przypadku wizyta u stomatologa i laryngologa. Ale oczywiście nerwica daje bardzo różne objawy i te które Pani opisuje również mogą należeć do somatyzacji objawów psychicznych, czyli nadmiernego napięcia nerwowego. Proponuje równolegle udać się również do psychologa /psychoterapeuty i porozmawiać o swoim życiu.

Witam!
Wskazane leczenie nerwicy - psychiatra, psycholog lub w zespole, czyli razem.
W leczeniu: psychoterapia z ew. wsparciem lękami p/lękowymi. Leki z grupy SSRI mają specyficzne działanie przeciwbólowe, działają przy neuralgiach i polineuropatiach, często tam, gdzie zawodzą typowe leki p/bólowe.
Powodzenia
W. Łuczkowski.