Co oznacza termin "nieradykalny"?

Witam , wycinałem ostatnio dwa guzki. Z badania histopatologicznego wyszło że to nerwiakowłókniaki. W rozpoznaniu mikroskopowym pisze że wycięcie nieradykalne. Co może oznaczać ten termin ? Czy są jakieś powody do obaw?

Lek. Paweł Szadkowski

Nieradykalne najpewniej oznacza, że komórki zmiany był też w linii cięcia, więc nie ma pewności, że zmiany zostały usunięte w całości. Są to zmiany łagodne, ale z wynikiem najlepiej się udać do lekarza, żeby mógł ocenić wynik w korelacji z Pana objawami i miejscem zmian.