Co oznacza termin cytoliza?

Dzień dobry, bardzo proszę o interpretację tego wyniku, ROZPOZNANIE WEDŁUG SYSTEMU BETHESDA 2001 JAKOŚĆ PREPARATU Rozmaz odpowiedni do oceny - obecne komórki gruczołowe (endocerwikalne). ROZPOZNANIE NIE STWIERDZONO NEOPLAZJI ŚRÓDNABŁONKOWEJ ANI NOWOTWORU ZŁOŚLIWEGO Obraz cytologiczny odpowiada grupie II wg systemu Papanicolaou UWAGI I ZALECENIA REAKCJA LUTEALNA. CYTOLIZA KOMÓRKOWA. OBFITA FLORA TYPU LACTOBACILLUS. Co to jest cytoliza? obfita flora typu Lactobacillus jest ok?? Pozdrawiam

Renata GrzechociĹska

Wynik sugeruje infekcję w drogach rodnych. Cytoliza jest efektem niszczenia komórek, może być spowodowana złym pobraniem lub utrwaleniem preparatu, co uniemożliwia dokładną ocenę. Proponuję udać się do ginekologa w celu powtórzenia badania.