Co oznacza TK głowy u 71-latki?

TK głowy- przestrzenie płynowe przymózgowe miernie poszerzone, szczególnie bruzdy boczne; hipoplastyczna prawa tętnica kręgowa; drobne zwapnienia w ścianie lewej tętnicy kręgowej - co to znaczy?

Witam!
Opis TK głowy w tym przypadku przemawia za miernym zanikiem tkanki mózgowej, słabo wykształconej tętnicy kręgowej prawej i drobnych zmianach miażdżycowych w tętnicy kręgowej lewej. Przemawia za upośledzonym zaopatrzeniem w krew przez tętnice kręgowe - całe szczęście jest koło tętnicze Willisa, zasilane z różnych stron i to w znacznym stopniu niweluje niedostateczne zaopatrzenie mózgu w krew przez poszczególne tętnice.
Z poważaniem
W. Łuczkowski