Co oznacza to przebarwienie zęba?

Witam. Od 3dni boli mnie górny ząb, jest w złym stanie, ma przebarwienie (szaro-fioletowe), do tego spuchł mi trochę policzek, ogólnie czuję jakby w okolicy nosa coś mi się tam zbierało i jak to naciskam to to boli wraz z zębem. Bardzo boję się dentysty.. miałam mieć leczony ten ząb bo chodziłam do dentystki(prywatnie) która robiła mi dwa inne zęby ale przy leczeniu zęba i obłożeniu niebieską(folią?) środek który wlewała do zęba przedostał się na gardło, policzek i mi je wyżarł, dosłownie..

Obawiam się, że wizyta u lekarza dentysty będzie nieunikniona, proszę to zrobić jak najszybciej, póki opuchlizna się jeszcze drastycznie nie powiększyła. Lekarz po dokładnym zbadaniu oceni stan zęba i tkanek go otaczających.