Co oznacza to sekundowe wyłączenie świadomości?

Dzień dobry, od szkoły podstawowej miewam kilku sekundowe wyłączenie świadomości a także skłonności do zasłabnięć. od 18 roku życia miewam migreny średnio dwa razy w tygodniu(obecnie mam 23 lata)RM wyszlo prawidlowe tak samo usg tetnic szyjnych zapis eeg jednak wyszedł taki: Czynność podstawowa zróżnicowana przestrzennie, w odprowadzeniach c-p utworzona jest z fal alfa o amplitudzie 50 uV wymieszanych z pojedynczymi falami theta o ampl. Do 30 uV oraz grupami i niskonapięciowych fal beta.rz widoczna. Na tym tle w odprowadzeniach czołowo skroniowych rejestruje się uogólniające wyładowania zespołow fali ostrej/iglica/wieloiglica z fala theta o ampl. Do 170uV. Hp i Fs aktywują uogólnione wyładowania zespołów wieloiglica fala theta o ampl. Do 270 uV trwające do 5sek. Orzeczenie: zapis nieprawidłowy. Rejestracja uogólnionych wyładowań zespolów fali ostrej/iglica/wieloiglica z fala theta aktywowanych Hp i Fs, na tle zachowanej czynności podstawowej. Neurolog jedyne co powiedział to że ma prawo mnie boleć głowa i przepisał depakine czy można dowiedzieć się czegoś wiecej?

Zapis EEG jest nieprawidłowy, objawy opisane przez Panią sugerują ekwiwalenty epi. Należy przyjmować leki podwyższające próg pobudliwości neuronów

Witam!
Zapis EEG rzeczywiście jest patologiczny, typowy dla padaczki petit mal (fala ostra/iglica/wieloiglica - fala wolna). Przy migrenie także czasem stwierdza się zapis nieprawidłowy. Obraz kliniczny Jaki Pani nakreśliła także przemawia za "padaczką małą", ale ją można poleczyć, może niekoniecznie Depakiną, ale leczenie bywa skuteczne.
Powodzenia
W. Łuczkowski.