Co oznacza torbiel korowa prawej nerki z niewielkim obszarem zagęszczenia w jej świetle?

TK jamy - I część pytania. W górnym bieg. nerki prawej jest torbiel, w większości wychodząca poza obrysy nerki. W jej obrębie w części przyśrodkowej, w świetle, w przyleganiu do ściany położona jest niewielka struktura nieznacznie podwyższonych gęstości w stosunku do otoczenia, słabowyodrębniająca się średnicy 4,5 mm, torbiel cienkościenna, bez przegród i zwapnień wielkości 30 mm. Wniosek - torbiel korowa prawej nerki z niewielkim obszarem zagęszczenia w jej świetle. Co to oznacza?

Witam , to oznacza , że jest torbiel nerki czyli zmiana łagodna - nie nowotworowa! Prosze pozostawać pod opieką urologa/nefrologa! z.żurawski