Co oznacza torbiel pajęczynówki u dziecka?

Witam, po badaniu tk i rezonansie u mojej córki stwierdzono w tylnym dole czaszki za robakiem i półkulami móżdżku widoczną przestrzeń płynową o charakterze torbieli pajęczynówki, wielkości 50x24x41mm. Zmiana modeluje przyległe częsci móżdżku. w części przedniego bieguna płata skroniowego kolejna torbiel pajęczynówki o wymiarach 20x8x21. W płacie czołowym widoczny naczyniak żylny. Proszę o odpowiedź na ile dolegliwości mojej córki są groźne.

Nie napisała Pani jakie dolegliwości ma córka?
Torbiele pajęczynówki są najczęściej zmianami wrodzonymi, mogą się powiększać. Nie są złośliwe. Często sa bezobjawowe i wymagają tylko obserwacji i badań kontrolnych. Jeśli torbiele sa przyczyną objawów - np. bólów głowy, napadów padaczkowych, zaburzeń psychicznych - mogą wymagać zabiegu operacyjnego.
Wskazana konsultacja neurochirurgiczna.
Pozdrawiam.