Co oznacza treść surowico-krwista z domieszką koloidu oraz pojedyncze normotypowe tyreocyty?

Rok temu miałam wykonaną biopsję i wynik 12x7 mm guzek lito-torbielowaty ze zwapnieniami. Cytologocznie: treść surowico-krwista z domieszką koloidu oraz pojedyncze normotypowe tyreocyty. W tym roku już patolog poinformował, że wynik nie jest jednoznaczny. Czy mam się martwić, a wynik to: w materiale płatki komórek nabłonka tarczycy łagodne, z rozrostami brodawkowatymi i obrazem atypii z inkluzjami wewnątrzjądrowymi oraz zwapnienia i histiocyty obładowane hemosyderyną. Obra cytologiczny- nie jest jednoznaczny - guzek rozrostowy ze zmianami inwolucyjnymi???

Lek. Wojciech Zygmunt

W pani przypadku konieczna jest szybka dalsza diagnostyka, gdyż tak jak powiedział patolog - obraz jest niejednoznaczny. Może wskazywać na raka lub zmianę zwyrodnieniową. Pozdrawiam i życzę zdrowia.