Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza TSH i OB?

Witam, mam 16 lat, ostatnio robiłam sobie badania, ale nie wiem, co one oznaczają: hematokryt 41%, hemoglobina 12,7 g/100, krwinki czerwone 4305000 µl, krwinki białe 6000 µl, wsh 0,98, OB,7/15. Nie rozumiem dwóch ostatnich wyników. Co to jest wsh?
16 LAT ponad rok temu

Postępowanie z osobą nieprzytomną

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam!

Wyniki podane przez Panią są prawidłowe dla wieku. Jeśli chodzi o wsh, prawdopodobnie został popełniony błąd na wyniku badania, i zapewne chodzi o TSH, czyli hormon tyreotropowy, jego oznaczenie pozwala ocenić pośrednio funkcję tarczycy. Norma wynosi od 0,4 do 4,0, tak więc w Pani przypadku wynik jest prawidłowy. OB, czyli odczyn Biernackiego, jest to niespecyficzny wskaźnik stanu zapalnego. Oznacza się go, mierząc opad składników morfotycznych krwi po godzinie (czasem po 30 min lub 2 godzinach). Pani wynik wskazuje, że wykonano pomiary po godzinie i po 2 godzinach. Oba wyniki są prawidłowe.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy