Co oznacza twarde zgrubienie podskórne po usunięciu tłuszczaka?

Dzień dobry bardzo mie to niepokoji bo 27 marca miałam usunietego tłuszczaka między żebrami ale jak dotej pory mam twarde zgrubienie pod skórne czy tak powinno być

Trudno mi ocenić bez bezpośredniego badania. Dość często po usunięciu tłuszczaków w tkance podskórnej po zabiegu powstaje jama, która wypełnia się krwią i tworzy się twardy krwiak lub zbiornik zhemolizowanej krwi. Radzę w tej sprawie bezpośrednio udać się do chirurga. On po bezpośrednim badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania (np. nakłucie krwiaka).