Co oznacza twardy guzek w okolicy lędźwi?

Witam Głębiej pod skórą w okolicy lędźwiowej lewej wyczułem twardą gulkę. Nie jest ona widoczna z zewnątrz ale po mocniejszym ucisku pleców czuć ją pod palcami. Przy podnoszeniu nogi do góry czuć że się przesuwa razem z mięśniami, jednak jak ją docisnę to nie przemieszcza się a mięśnie pracują bez oporu, guzek nie boli. Wynik usg: widoczna struktura owalna o echogeniczności tkanki tłuszczowej 16x5mm, uwypuklajaca się na kolcu biodrowym. Badająca mówiła że to raczej nie tłuszczak bo tłuszczaki są nieco jaśniejsze,a to wygląda jak odczłaczona tkanka tłuszczowa, czy to może być mięsak?? Ojciec na niego prawdopodobnie chorował, chirurga mam dopiero za miesiąc i chce wiedzieć czy mam się obawiać.

Myślę, że raczej jest to tłuszczak, a raczej nie żaden mięsak. Oczywiście jeśli zmiana jest dobrze wyczuwalna, zwłaszcza z dodatnim wywiadem rodzinnym w Pana przypadku, należy taką zmianę najlepiej usunąć doszczętnie i poddać badaniu histopatologicznemu. Decyzję bezpośrednią w tej sprawie na pewno musi podjąć po konsultacji chirurg.