Co oznacza ubytek słuchu u 45-latka?

Jestem po infekcji. Złapałem coś nad morzem. Dostałem gorączkę 38,7. Tak przechodziłem ok 4..5 dni. Pojawiły się obawy ropnego zapalenia górnych dróg oddechowych. Ropiejące oczy, potem straciłem głos itd. Po weekendzie udało mi się dostać do lekarza. Dostałem Duomox, Acc200 i inne pomocnicze. Objawy zaczęły ustępować. Jeździłem na rowerze i dostałem zapalenia ucha. Silny ból. Po wizycie u lekarza dostałem zmianę antybiotyków i inne leki które powinny pomóc plus krople do ucha. Następny bez zbędnych badań dał mi Eusperal, Bionorica. Nie mniej mijają już blisko 2 tygodnie a ja mam ubytek słuchu. Czuję ścisk w głowie i stałem się przygłuchawy. Wyniki audiometru negatywne (ubytek w górnym i dolnym paśmie na poziomie 40). Dodatkowy szum uszny czy raczej pisk jakby w głowie. Ogólnie czuję zatoki. Lat 45

Lek. Paweł Szadkowski

Pana objawy mogą być wywołane infekcją. Sugeruję udać się do lekarza laryngologa w celu dokładnego zbadania i ewentualnie poszerzenia diagnostyki.