Kobieta , 35 lat Od jakiegoś czasu odczuwam bol, taki jakby ucisk, powiekszenie w okolicach 1) poniżej mostka (zlaczenie zeber) promieniujący do plecow; jakiś czas temu bol (dość mocny) w tej okolicy trwal kilka dni, leki przeciwbólowe nie pomogly, ale minal; 2) bol podobny pod prawym zebrem. Zdarza mi się odczuwać lekkie pieczenie w przełyku. Od roku przyjmuje hormony tarczycy (TSH jeszcze podwyzszone),mam Hashimoto. Wydaje mi się,ze objawy troche się nasilily po ostatniej zmianie hormonow.Co to może być?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Aleksandra Witkowska 79
Lek. Aleksandra Witkowska Stażysta/Rezydent, Warszawa
Edytuj odpowiedź

Proponowałabym wykonać EKG, następnie diagnostykę w kierunku refluksu przełykowego u swojego lekarza POZ.
Wskazana również kontrola TSH i fT4 po 6 tygodniach od zmiany dawkowania leku.

pozdrawiam,
lek. A.Witkowska

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie hormonów tarczycy – TSH to skrócona nazwa hormonu tyreotropowego. Hormon TSH wydziela przysadka mózgowa. TSH oddziałuje na tarczycę – pobudza ją do produkcji innych hormonów: Hormony – Endokrynologia zajmuje się działaniem hormonów oraz związanymi z nimi chorobami. Choroby endokrynologiczne to grupa bardzo różnorodnych chorób o różnych objawach i przebiegu. Hormony mogą wpływać praktycznie na wszystkie komórki i tkanki organizmu, a także na nastrój.