Co oznacza ucisk po lewej stronie klatki piersiowej?

Dzień dobry, Od kilku dni czuję ucisk w klatce piersiowej po całej lewej stronie, szczególnie silny jest w okolicy lewej pachy. Początkowo nasilał się głównie w nocy, obecnie jest niezależny od pory dnia. Ucisk ten utrudnia mi oddychanie-cały czas mam wrażenie że nie oddycham" do końca" i przy próbie głębszego oddechu nie mogę go do końca nabrać. Często natomiast udaje mi się wziąć głęboki oddech podczas ziewania. Jestem dość aktywna fizycznie i ostatnio podczas wysiłku czuję się słabo, musze przestawać biec albo podpierać się o bieżnie żeby nabrać większy oddech. Dodatkowo od dzisiaj, podczas gdy w spoczynku czuję silniejszy ucisk, zbiera mi się na wymioty i czuję ucisk również w gardle. Kiedyś miałam już różne rodzaje ucisków w klatce piersiowej , kłucie na całej jej powierzchni, ale zawsze uznawałam że to np ze stresu. Takiego ucisku jeszcze nie miałam, więc zaczynam się nieco niepokoić i dodatkowo utrudnia mi to funkcjonowanie. Po jakim czasie, jeśli to nie minie, powinnam zgłosić się do lekarza i co to może być? Z góry bardzo dziękuję za pomoc i odpowiedź.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku warto udać się do lekarza rodzinnego w celu ustalenia przyczyny Pani dolegliwości. Być może będą potrzebne badania dodatkowe jak morfologia. Ucisk w klatce piersiowej mo9że wynikać z różnych dolegliwości (astma, nerwobóle i wiele innych), dlatego konieczna jest wizyta u lekarza.