Co oznacza ucisk w gardle i cofanie treści pokarmowej?

Witam serdecznie : ) od pewnego czasu mam dziwne i strasznie meczace objawy jak uscisk w gardle (trudno mi sie oddycha) uczucie guli w gardle, zaleganie jedzenia w przelyku, utrudnione przelykanie i cofanie sie tresci pokarmowej moje objawy pasuja do uchylku Zenkera... 5 miesiecy temu mialam robiona gastroskopie, czy mozliwe, ze Pan doktor nie zobaczyl tej zmiany w badaniu ?Pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję udać się do lekarza prowadzącego w celu zbadania i poszerzenia wywiadu odnośnie do pani dolegliwości. Zaburzenia połykania wymagają wyjaśnienia, ale równie dobrze opisane dolegliwości mogą być objawem nerwicowym.