Co oznacza ucisk w obrębie gardła?

Witam, od tygodnia czuje delikatny dziwny ucisk w gardle. ( Kilka godzin w ciągu dnia, nie cały czas ) Choruje na hashimoto, USG robione 2 miesiące temu tarczyca ładna, bez zadnych zmian. Nieco hipoechogeniczna. Obwód szyi się nie powiększył, guzków też nie czuje. Może to być od stresu ? Miałem to kiedyś chyba 2 lata temu i samo przeszło...

Lek. Paweł Szadkowski

Taki objaw jak najbardziej może być związany ze stresem. Oczywiście jeśli się Pan martwi, może Pan się udać na wizytę do laryngologa w celu zbadania gardła i krtani. Globus histericus jest rodzajem czynnościowego zaburzenia przewodu pokarmowego. Objawia się uczuciem obecności ciała obcego, ściskania czy „duszenia” w gardle lub przełyku.