Co oznacza ucisk w obrębie głowy przy nerwicy?

dziwny jakby ucisk w glowie przy lezeniu na plecach na plasko. Jakbu cisnienie wzrastalo. I podobny przy szybkim wstaniu z lozka np. Dodam, ze mam nerwice lekowa i nie wiem czy to moze byc to. I w nerwach potrafi mi skakac cisnienie ale jak mam te uciski i cisnienie mierze to jest ok

Dzień dobry,
Jeśli jest to nowy somatyczny objaw nerwicy lękowej którego Pan nie zgłaszał psychologowi, psychiatrze lub neurologowi należy udać się do tego ostatniego. Zapewne zleci dodatkowe badania.
Ucisk w obrębie głowy może występować w sytuacjach stresowych jak również na pozór bez większego powodu. Nie napisał Pan nic o tym od kiedy taki ból się pojawił, o włączonym bądź nie leczeniu farmakologicznym, ani o podjętej psychoterapii. Jeśli Pan nie podjął terapii, to gorąco do tego zachęcam. Aby sięgnąć przyczyn nerwicy lękowej i aby poukładać te wszystkie emocje, trzeba dłuższego czasu i obiektywnej relacji, czyli psychoterapii.

Pozdrawiam serdecznie

Witam, powinien udać się Pan z tym symptomem do pańskiego psychoterapeuty - zakładam, że leczy się Pan psychoteraputycznie na nerwicę lękową.
Najlepiej w trybie pilnym
Pozdrawiam