Co oznacza ucisk w podbrzuszu z prawej strony?

Czuje lekki ucisk w podbrzuszu z prawej strony. Ból nie jwst silny ale utrzymuje sie cały dzien dodatkowo brak apetytu. Brak innych niepokojących objawów. Ostatnio spozywalam większa ilośc alkoholu (w piątek). Co to moze byc

Lek. Katarzyna Szymczak

Mogą to być bóle wątroby spowodowane nadmiernym spożywaniem alkoholu czy błędem dietetycznym, zapalenie pęcherzyka czy żołądka. W razie niepokoju sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam