Co oznacza uczucie zimna, sztywność karku, osłabienie koncentracji, spadek nastroju, nerwowość?

Witam :) jakos od maja zaczęłam mieć pewne problemy i stałam się placzliwa Od października czułam się fatalnie- płakałam prawie co noc. W grudniu dostałam miesiączki-pierwszy raz aż taka bolesna, a na drugi dzień dziwne ćmienie głowy. Głowa nigdy mnie nie bolała tylko przy grypie. Zaczęły się kolatsnie serca, uczucie zimna, sztywność karku, osłabienie koncentracji, spadek nastroju, nerwowość, spadek sprawnosvi fiz, zdarzyło się że straciłam przytomność i zaczęły mi się trząsc ręce. Co to oznacz

Witam Panią. Tak na odległość przy pomocy internetu trudno o precyzyjną diagnozę. Proszę zbadać źródło swoich objawów za pomocą dwóch ścieżek. Pierwsza to kontakt ze swoim lekarzem POZ pod kątem wykonania niezbędnych badań by sprawdzić stan fizyczny Pani organizmu. Druga ścieżka to kontakt z psychologiem. Opisane przez Panią objawy mogą być typowe dla osoby, która żyje aktualnie w silnym i/lub przedłużającym się stresie lub doświadczyła w przeszłości sytuacji o charakterze traumatycznym. Siła takiego wydarzenia może być przytłaczająca i powoduje rozregulowanie organizmu co może objawiać się opisanymi objawami. Teraz najważniejszy jest Pani bezpośredni kontakt ze specjalistami. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Uważam, że problem powinna Pani zbadać dwutorowo. Po pierwsze wykonać badania diagnostyczne, które może Pani zlecić lekarz pierwszego kontaktu/ lekarz internista - należy sprawdzić co się z organizmem dzieje. Po drugie warto udać się do psychologa, bo objawy jakie Pani opisuje często towarzyszą ludziom żyjącym w chronicznym stresie bądź osobom, które przeżyły wydarzenie traumatyczne. Siła takiego wydarzenia może być tak duża, że pozostawia m.in. takie objawy w ciele.

Życzę powodzenia!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl