Co oznacza ulcus chronicum pepticum perforativum?

Witam, mam pytanie, odebrałam parę dni temu wynik swojego taty , który miał operowany żołądek ( perforacja wrzodu żołądka ). Wynik jest następujący : Ulcus chronicum pepticum perforativum. Peritonitis acuta purulenta regionali in margine ulceris. Z góry dziękuję za odpowiedź.

- oznacza po polsku
Wrzód przewlekły trawienny sperforowany. Ostre ropowicze miejscowe w brzegu owrzodzenia zapalenie otrzewnej