Co oznacza uogólniona wypuklina krążka m/kręgowego l4/l5 z tylną nieco lewoboczną przepukliną?

wita. co można z tym zrobic. straszny ból wystepujący coraz częściej. spłycenie lordozy lędźwiowej. wąski kanał kręgowy od poziomu l3. uogólniona wypuklina krążka m/kręgowego l4/l5 z tylną nieco lewoboczną przepukliną uciska worek oponowy i przewęza otwory m/kręgowe. tylna wypuklina tarczy m/kręgowej l5 s1 uciska worek oponowy. zmiany degradacyjne tarcz m/ kręgowych l4 l5, l5/s1 w postaci dehydratacji i onizenia wysokosci

Lek. Michał Lenard

Krążek międzykręgowy, który normalnie znajduje się pomiędzy trzonami kręgów, u Pani uwypukla się do kanału kręgowego i uciska rdzeń kręgowy, co najprawdopodobniej jest przyczyną Pani objawów. Sugeruję wizytę u lekarza zlecającego badanie, który skieruje Panią na dalsze leczenie. Pozdrawiam!