Co oznacza USG tarczycy 67-latki?

Bardzo proszę o interpretację wyników USG tarczycy:tarczyca miernie powiększona,jednorodna z licznymi zmianami guzkowymi i guzowatymi.PP-22x21x47mm V-11 ml PL-22x18x49mm V-10ml W dolnej części prawego płata niejednorodny guz śr.ok.17mm,bocznie hypoechogeniczne ognisko śr.ok.5mm. W górnej części płata prawego ogniska śr.3 i 5mm. Na granicy płata lewego i cieśni dwa ogniska lite śr.4 mm.W środkowej części płata lewego płynowy guz 11 mm śr. z niewielką litą komponentą tworzącą przegrodę.Zmiany ogniskowe bez wzmożonego przepływu.Okoliczne węzły chłonne nie są powiększone.

Lek. Paweł Szadkowski

Na podstawie badania USG nie można określić złośliwości zmiany, a interpretacja musi być wykonana łącznie z obrazem klinicznym i wynikami badań hormonalnych. Sugeruję udać się do lekarza prowadzącego. Prawdopodobne też, że będzie konieczne wykonanie biopsji tarczycy.