Co oznacza USG wątroby 26-latki?

Witam Ostatnio robiłam badanie usg co ono oznacza. Wynik Wątroba: 158mm (wymiar podłużny w linii środkowo- obojczykowej) granicznej wielkosci, o podwyzszonej echogeniczności z cechami stłuszczenia, jednorodna bez zmian ogniskowych

Oznacza wątrobę o skrajnych wymiarach (skrajnej wielkości) co zapewne spowodowane jest jej stłuszczeniem - trzeba w takim wypadku uwzględnić wzrost, wagę pacjenta i jego skłonności dietetyczne.