Kobieta , 27 lat Bardzo proszę o interpretację wyniku MR głowy z kontrastem,wykonano w sekwencjach T1 oraz T2/PD zależnych,FLAIR oraz DWI ,strasznie się martwię. Przyśrodkowo do rogu skroniowego komory bocznej lewej widoczna jest struktura płynowa 0.6 cm,bez cech wzmocnienia kontrastowego-w różnicowaniu należy wziąć pod uwagę torbiel szczeliny naczyniówowej lub torbiel resztkową bruzdy hipokampa,mniej prawdopodobna zmiana o innej etiologii(rozrostowej) dalej opis bez zmian. Co to oznacza? czy to coś groźnego?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rezonans magnetyczny – Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki mózgowej, zmiany demielinizacyjne, zmiany naczyniowe mózgu (angio MRI mózgu).
  • Tomografia komputerowaTomografia komputerowa jest badaniem radiologicznym pozwalającym na uzyskanie obrazów badanych struktur. Jest badaniem, które wykorzystuje promienie rentgena. Pozwala uzyskać wyraźne i szczegółowe zdjęcia narządów oraz kości.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: