Co oznacza widoczne w dolnym biegunie wnęki prawej ognisko o policyklicznych zarysach mogące odpowiadać zmianie typu rozrostowego?

Proszę o interpretację wyniku Tomografii. Na pierwszych skanach widoczne w dolnym biegunie wnęki prawej ognisko o policyklicznych zarysach mogące odpowiadać zmianie typu rozrostowego z obecnością okołooskrzelowych zagęszczeń w okolicy przywnękowej seg. 4-go. Wątroba niepowiększona, w prawym płacie widocznych kilka ognisk obniżonej densyjności słabiej wzmacniających się po kontraście, największe wiel. 45mm - obraz TK przemawia za zmianami typu metastatycznego.

Lek. Paweł Szadkowski

Żeby zinterpretować to badanie niezbędne jest udanie się do lekarza kierującego w celu zestawienia go z pana z obrazem klinicznym Powyższy opis badania może z dużym prawdopodobieństwem świadczyć o zmianach o charakterze nowotworowym.