Co oznacza wpust funkcjonujący prawidłowo?

Przełyk nie zmieniony, wpust funkcjonuje prawidłowo, żoładek na czczo pusty. Fałdy błony ślu. trzonu nie zmienione. W antrum ogniska przekrwawienia. Kanał odźwiernika szeroki, zaciągnięty. Opuszka i cz. zstępująca XII-stnicy nie zmienione. Co to znaczy? Dodam, że boli mnie mocniej po ''wpadnieciu'' pokarmu do żołądka i po chwili wraca do poprzedniego stanu bólowego. Czy może to być niedokrwienie (skrzep, zwężenie tęt. krezkowej górnej)?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik prawidłowy, przy zwężeniu tętnicy kreskówek objawy były silniej wyrażone i dodatkowo biegunka.
Pozdrawiam