Co oznacza wskaźnik CHCMr w morfologii krwi?

Witam, mam pytanie związane z interpretacją jednego parametru w morfologii a mianowicie CHCMr - za co on odpowiada ???? Mój wynik jest 297 przy normie 230-290 g/l. Pozostałe wyniki krwi jak również poziom żelaza oraz ferrytyny wskazują jednoznacznie na anemię z braku żelaza - potwierdzona przez lekarza. Co jest przyczyną nagłej utraty Fe w organizmie (Fe 15 przy normie 50-120 ug/dl oraz ferrytyna 4,2 przy normie 11-307 ng/ml). Czy żylaki w nodze mogą również mieć wpływ na taką sytuację????

Lek. Katarzyna Szymczak

CHCMr oznacza średnią zwartość hemoglobiny w retikulocytach (młodych erytrocytach), podwyższony poziom świadczy o odbudowie. Niski poziom żelaza może być spowodowany obfitymi krwawieniami miesięcznymi, nieprawidłową dietą. Żylaki raczej nie mają wpływu na poziom żelaza.
Pozdrawiam