Co oznacza wybrzuszenie jajnika?

Witam. 3 lata temu poczułam pierwszy raz jak mi się wybrzusza jajnik prawy.. Napina się i chowa.. Po prawej stronie jest w okolicy biodra takie jakby wypchane a po lewej stronie jest tak jakby pusto i nic nie było.. Boli to przy siusianiu nie wiem sama czy to boli pęcherz bo też w nocy wstaje do WC i w dzień chodzę kilkanaście razy. :( wcześniej ten napinający się jajnik lelcewazylam, teraz boli mocno Do jakiego specjalisty mam się udać by zbadano co się dzieje. ?Jestem dziewicą. proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do lekarza rodzinnego po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć