Co oznacza wybrzuszenie na oku?

Witam! Piszę, ponieważ poszukuję odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Kilka dni temu zaczęło mnie lekko pobolewać lewe oko. Nie był to co prawda uporczywy ból, ale momentami dawał lekki dyskomfort. Myślałem, że pewnie zatarłem oko, wdało się małe zakażenie, tworzy się tzw. jęczmień, który przejdzie, zbagatelizowałem ten problem. Wczoraj rano jednak dotykając oka (aktualnie w ogóle nie czuję żadnego bólu itd.) wyczułem małą „kulkę” (wielkości ziarna gorczycy) na nim, która minimalnie się powiększyła przez dzień dzisiejszy. Bynajmniej nie chodzi mi o „kulkę” na powiece albo też w niej... a o wybrzuszenie na gałce ocznej powyżej tęczówki. Nie można tego ujrzeć, gdyż powieka zasłania ten fragment oka, jednak jest ono wyczuwalne przez dotyk zamkniętego oka. Jestem ciekaw, co też takiego może się tam rozwijać. Osoby kompetentne proszę o pomoc. We wtorek idę do okulisty, aczkolwiek chciałbym się „przygotować” na diagnozę:(
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!
Prawdę mówiąc postawienie choćby przybliżonej diagnozy w opisanej sytuacji, bez zbadania oka, byłoby bardzo trudne. Takie miejscowe wyczuwalne wybrzuszenia na powierzchni gałki mogą na przykład wynikać z procesu zapalnego.
Zapalenie nadtwardówki będzie jednak wiązało się z jednoczesnym zaczerwienieniem i sektorową bolesnością dotykową gałki. Taki stan wymaga wdrożenia określonego leczenia okulistycznego. Ze stanów niezapalnych mogłaby to być na przykład cysta spojówki, nie wymagająca przeważnie leczenia.
Bardzo jestem ciekawa jakie rozpoznanie postawił okulista po zbadaniu Pana oka.
Pozdrawiam