Co oznacza wydęcie podbrzusza?

Dobry wieczor mam pytanie do Gastrologa gdyż w moim miescie go nie ma. Od dlugiego czasu mam wydente podbrzusze i brzydko to wyglada. Nie jest to tkanka tłuszczowa tylko cos jak taki worek napompowany. Jelita odpadaja gdyz mialem kolonoskopie i 2 USG i pokazało wszystko ok. Mam dziwny toksyczny posmak w ustach czesto najbardziej na rano jak cos sproboja taki sam zapach czuc w kale procz naturalnego czasem jak przepoce koszulke i podeschnie tez to czuc. Czy to wina zoładka watroby jakis pasożyt bakteria czy sam nie wiem co bo lekarz rodzinny i chirurdzy wciskali mi kity ze pan przytył a to nie tluszcz bo cwicze dbam o siebie nic w boczkach z tylu nie ma. Teraz ciut lepiej wyglada a zeszly rok okropnia co to może byc czasem mi burczy teraz rzadko kiedys czesciej przed snem. Diete mam taka sama jek przez wszystkie lata gdzie zawsze bylo ok a i nawet przyjmowalem wiecej weglowodanow pilem slodkie napoje gdzie tego nie robie . Proszę o pomoc nie moge dojsc co to moze byc. Dziekuje i pozdrawiam 41 lat.

Lek. Paweł Szadkowski

Przyczyn pana dolegliwości może być wiele, ale najbardziej prawdopodobne to: zmiana wagi (proszę dokładnie ocenić jej wahania w ostatnich miesiącach/latach), zmiana rozmieszczenia tkanki tłuszczowej (fiznologiczne wraz z wiekiem, lub patologiczne np. w zesp. Cushinga, ale to raczej lekarze już wykluczyli na podstawie pana obrazu), wzdęcia (wbrew pozorom to częste i uciążliwe zaburzenie, które można jednak diagnozować i leczyć). Należałoby też pogłębić wywiad o ewentualny kontakt z substancjami potencjalnie szkodliwymi np. w miejscu pracy.