Co oznacza wydobywający się szmer z płuc podczas poruszania tułowiem?

Witam. Zauważyłem u siebie taką niepokojącą rzecz: Gdy ruszam tułowiem - skręcam nim tak jak na rozgrzewce albo wyginam je na boki, to słyszę wydobywający się prawdopodobnie z płuc szmer, głośniejszy, gdy mam otwarte usta. Badz wrażenie "tarcia" kręgosłupa na wysokości mostka, ciezko to określić. Byłem z tym u internisty, ale mnie zbył - pokazałem mu to zjawisko, on mnie osłuchał i powiedział, że wszystko jest OK. Badania ok rtg klatki, kardiolog, neurolog ok

Trudno ocenić sytuację z poziomu portalu. Jednak jeżeli lekarz przeprowadził podstawową diagnostykę, zalecił badania obrazowe i nic nie stwierdził, to nie widzę wskazań do rozszerzania diagnostyki