Co oznacza wygładzenie lordozy szyjnej z kyfotycznym ustawieniem w odc. C4-C7?

Witam. Proszę o inrerpretację wyniku badania RTG kręgosłupa szyjnego (ap i boczne). Wygładzenie lordozy szyjnej z kyfotycznym ustawieniem w odc. C4-C7. Zwężenie przestrzeni międzykręgowej C6-C7 z towarzyszącymi zmianami wytwórczymi na krawędziach odpowiednich trzonów kręgów. Pragnę nadmienić, iż mam rozpoznany również kręgozmyk II stopnia odcinka L5-S1 oraz prawostronną skoliozę odcinka piersiowego. Jakie są rokowania na przyszłość? Operacja? Mam 33 lata. Dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam.

witam,

oznacza to, iż ustawienie Pani odcinka szyjnego jest niewłaściwe. Taki stan rzeczy może zdecydowanie wpływać na kondycję kręgosłupa. Obecny wiek zapewnia Pani duże możliwości odwrócenia tego stanu rzeczy unikając operacji. Ingerencja chirurgiczna zawsze pozostawia po sobie konsekwencje więc proszę się zastanowić czy w tak młodym wieku zaczynać przygodę ze skalpelem.

Proszę udać się do dobrego specjalisty od postawy ciała oraz do sprawdzonego fizjoterapeuty, który zbada Panią dokładnie i powie jakie odzwierciedlenie Pani wyników badania obrazowego jest w Pani ciele.

Kręgozmyk to zmiana strukturalna więc ćwiczeniami się jej nie da wyleczyć ale można ustabilizować, operacja z tym przypadku również powinna być ostatecznością.

pozdrawiam
Konrad Skrzat