Co oznacza wymaz z pochwy ujemny?

Co to oznacza? wymaz z pochwy ujemny ciałka ropne pojedyncze kom. nabłonkowe dość liczne flora bakteryjna: liczne pałeczki gram(-) pojedyncze Lactabacillus nieliczne ziarniaki gram( ) układające się po 2

Lek. Michał Lenard

Wynik badania jest prawidłowy. Wymaz ujemny oznacza, że nie ma tam szkodliwych bakterii. Występują jedynie te, które stanowią florę naturalną. Pozdrawiam!