Co oznacza wynik ALT i AST u 52-latka?

DZIEŃ dobry alt mam96 a ast 67 zaczalem pisza ze strony watroby czyli objawow nudnosci zazywac heparagen oraz essentiale ale chodzi mi o to czy jest się czym bardzo martwic jeśli chodzi o wynik badania zaznaczam że nie mam jakiś objawów typu senność libido ok nie wymiotuje itd ale badanie wykonal po 3 dniach od imprezy MYŚLĘ że za wcześnie zrobiłem to badanie proszę o konsultacje pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Pana wyniki świadczą o uszkodzeniu wątroby. Wymaga pan oceny klinicznej (najlepiej w poradni lekarza rodzinnego) oraz ponownego wykonania badań i poszerzenia ich zakresu. Może pan wykonać: AST, ALT, ALP, bilirubinę całkowitą, INR, albumina w surowicy, GGTP, USG brzucha (od razu zaznaczę, że w poradni lek. rodzinnego może pan nie wykonać tych wszystkich badań jednoczenie).