Co oznacza wynik amylazy w moczu?

Mój wyniki amylazy w moczu wynosi 381 u/l - zakres referencyjny to 42-321 . Mocznik wyszedł mi 2,70 mol/l - zakres referencyjny to 2,76-8,07. Pasma śluzu bardzo liczne. Bakterie liczne. Urobilinogen 3,2 umil/l . Czy bardzo zły wynik ?

Lek. Paweł Szadkowski

Badanie amylazy w moczu nie jest specyficznym badaniem i jeśli nie towarzyszą mu konkretne objawy kliniczne nie należy się nim niepokoić. Jeśli chodzi o bakterie w moczu to mogą one świadczyć o zakażeniu układu moczowego, ale konieczne jest również do rozpoznania występowanie określonych objawów klinicznych (badanie można powtórzyć, wykonać dodatkowo posiew moczu). A w celu interpretacji najlepiej udać się do lekarza prowadzącego.