Co oznacza wynik angio TK przy migrenach z aurą?

Dzień dobry, Ze wzgędu na migreny z aurą miałam wykonane badanie angio tk tętnic mózgowych z kontrastem. Proszę o wyjaśnienie, co oznacza hipoplastyczna tętnica przednia mózgu, hipoplastyczna tętnica tylna mózgu oraz asymetryczne tętnice mózgowe. Dominuje tętnica prawa. Z góry dziękuje za odpowiedź. Kobieta, 32

Hipoplastyczne tętnice to tętnice cienkie, mniejsze, węższe - nieprawidłowo ukształtowane. Zwykle wiąże się to z mniejszym dopływem/przepływem krwi przez nie do mózgu - może być przyczyną migren