Co oznacza wynik ASO u 29-latki?

Witam mam następujący problem. Robiłam ASO trzy tyg temu i było 343 teraz już 358. Jakby było tego mało to w migdałkach paciorkowiec z grupy A. Ogólnie czuje się zle, bolą mnie kolana chociaż próby reumatoidalne wyszły ujemnie, nie mam apetytu temperatura 37stopni. Jestem umówiona za dwa tygodnie na usunięcie migdałków, czy do tego czasu może mój stan się pogorszyć? Chodzi mi o np o gorączkę reumatyczna. Dodam ze w przeszłości chorowałam dużo na anginy jednak ASO było 200 . Zaczęło rosnąć dopiero jakies pare miesięcy temu a dodam ze ostatnia angina 3 lata temu. Ogólnie poprawiła mi się odporność gdyż zażywam witaminę D 3, wcześniej miałam duzy niedobór może stad ta słaba odporność... Martwi mnie te ASO i ten paciorkowiec w migdałkach. Czy stan jeszcze może ulec pogorszeniu? Jak narazie OB i crp niskie, robiłam badanie moczu i echo serca i wszystko super. Z góry dziękuje za odpowiedz.

Lek. Paweł Szadkowski

Wykluczyć gorączkę reumatyczną można jedynie po dokładnym zbadaniu i ocenie pani stanu klinicznego, ale to rozpoznanie wydaje mi się w pani przypadku wątpliwe. Najlepiej udać się do lekarza pierwszego kontaktu.