Co oznacza wynik BACC tarczycy 38-latki?

Wynik biopsji tarczycy. Proszę o interpretację. Dziękuję. W rozmazach materiał miernie obfity. Widoczne pojedyńcze drobne złogi koloidu. W tle elementy morfotyczne krwi limfocyty i bardzo liczne makrofagi obładowane hemosyderyną. Obraz jak w zmianach łagodnych z cechami degeneracji. Kategoria II
ponad rok temu

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W pobranym materiale nie znaleziono cech złośliwych. Oczywiście powinna Pani z tym wynikiem udać się do lekarza prowadzącego w celu wdrożenia ewentualnego dalszego leczenia, ponieważ interpretacja takiego badania zależy od sytuacji klinicznej pacjenta.