Co oznacza wynik badań hormonalnych u osoby z problemy z trądzikiem?

Witam, Mam 20 lat, 12 kwietnia badałam poziom niektórych hormonów, był to mój 24 dzień cyklu. Poziom 17 - OH progesteron (L79) wynosił 5,16 ng/ml (norma: Kobiety: 0,2 - 1,3 ng/ml faza folikularna, 1,0 - 4,5 ng/ml faza lutealna, 0,2 - 0,9 ng/ml menopauza); Androstendion (I31) wynosił 4,12 ng/ml (norma Kobiety po menopauzie 0,1 ng/ml2,1ng/ml, Kobiety przed menopauzą 0,4ng/ml- 3,4 ng/ml); Progesteron (N55) wynosił 0,836 ng/ml (norma faza fol. 0,057-0,893, faza owul. 0,121-12, faza luteal. 1,83-23,9); Prolaktyna (PRL) (N59) wynosiła 17,4 ng/ml (norma: kobiety nie w ciąży: 2,8-29,3; kobiety w ciąży 9,7-208,5) Testosteron (TTE) wynosił 75 ng/dl (norma w okresie przedmenopauzalnym 12 - 60, w okresie pomenopauzalnym 7 - 49) Siarczan dehydroepiandrostendionu (DHEA-S) wynosił 336,7 µg/dl (norma 25,9 — 460,2). Aktualnie mam 38 dzień cyklu, nadal nie mam okresu. Zwykle cykl miał 26-28 dni. Ostatnie współżycie miało miejsce 15 kwiatnia, wcześniej 25 marca. Przy pierwszym dniu miesiączki odczuwam bardzo silne bóle, wymiotuję i omdlewam. Czy przy takich wynikach jest możliwość, że aktualnie jestem w ciąży? Czy jest wgl szansa, żebym z takim poziomem progesteronu zaszła w ciążę? Dodam, że przy badaniu USG, które miałam już dosyć dawno, endometrium było bardzo cienkie w fazie lutealnej. Półtora roku temu miałam też problem z torbielą na prawym jajniku, która pękła. Do badań hormonalnych skłonił mnie lekarz dermatolog (problemy trądzikowe).

Lek. Michał Lenard

Wyniki Pani badań powinien ocenić ginekolog uwzględniając Pani stan kliniczny oraz inne badania, np. USG, które powinna Pani wykonać. Pani objawy nie wskazują na ciążę, ale dla pewności można wykonać test ciążowy. Pozdrawiam!