Co oznacza wynik badania 47-latki?

Witam, proszę o przetłumaczenie opisu badania. Zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze w stawach m-k, w poziomie l5/s1 szerokopodstawna dokanałowa przepuklina tarczy m-k 3,5 mm.Pozioml4/l5 przepuklina tarczy m-k bulging ok 4,5-5mm.Dyskretnie modelowana przednia powierzchnia worka oponowego. Uwypuklanie wiazadeł żółtych

Lek. Paweł Szadkowski

Zostały u pani opisane zmiany dyskopatyczne i zwyrodnieniowe kręgosłupa. Warto zauważyć, że część zmian uwidocznionych w badaniach obrazowy nie wywołuje objawów klinicznych u pacjentów. Zależy to od wielu czynników np. możliwości kompensacyjnych kanału kręgowego. Sugeruję, żeby udała się pani do swojego lekarza prowadzącego w celu interpretacji wyniku łącznie z pani obrazem klinicznym/objawami, ponieważ to od nich w głównej mierze zależy leczenie czy dalsza diagnostyka.