Co oznacza wynik badania betahcg i USG?

Witam okres powinnam dostac 19kwietnia. Nie dostalam zrobilam dwa testy oba pozytywne. 24.04 dostalam okres ktory trwal 5 dni.. Wybralam sie do lekarza na usg nic nie widac. Podejrzenie ciazy pozamacicznej. Zlecil mi betehcg zrobilam wynik 2,59, powiedzial tez ze kosmowka zywa i macica rozpulchniona. Ponowne usg nadal nic. Kolejne badanie betahcg mam zrobic jutro. Powiedziano mi ze jak gwaltownie wzrosnie albo zmaleje natychmiast na szpital. Troche nie ogarniam co on do mnie powiedzial. Prosze o pomoc w interpretacji.pozdrawiam.

Lek. Michał Lenard

Wynik b-HCG jest niepewny, dlatego konieczne jest powtórzenie badania. Jeżeli potwierdzona zostanie ciąża pozamaciczna, konieczne będzie leczenie (farmakologiczne, lub zabiegowe), dlatego zalecana będzie wizyta w szpitalu. Pozdrawiam!