Co oznacza wynik badania biopsji guzka tarczycy?

Odebrałąm następujące wyniki biopsji guzka tarczycy : Materiał biopsyjny utworzony z płatów nabłonka pęcherzykowego tarczycy . Guz cieśni o największym wym. do 1,26 cm. Część komórek nabłonka pęcherzykowego z cechami anizocytozy i anizokariozy . Treści koloidowej nie zaaspirowano .Całość obrazu mieści się w kategorii zmiany bliżej nieokreślonej , najprawdopodobniej o charakterze gruczolaka . W związku z tym mam pytanie : Czy wynik oznacza , że jest to nowotwór złośliwy ?

Witam , wynik wskazuje na podejrzenie "najprawdopodobniej" gruczolaka czyli zmiany łagodnej (tzn.niezłośliwej). Szczegóły proszę omówić z lekarzem prowadzącym!!! z.żurawski